Comuna Vlăsineşti
Prima pagină  •  Primărie  •  Vlăsineştianul  •  Contact
 
Ziua Veteranilor de Război

 

În comuna noastra, ZIUA VETERANILOR DE RĂZBOI este marcată in fiecare an pe data de 29 aprilie.

  Sub patronajul Primăriei, Consiliului Local si al Asociației Cultul Eroilor, sa organizat intalnire cu veteranii, evocari, momente artistice, li s-au inmânat diplome (de oroare, de vrednicie, Virtute Sătească, Cetățean de Onoare).

  La manifestarea prilejuita de Ziua Veteranilor de Război si-au adus contribuția și membrii Grupului și Proiectului ”Exist, deci comunic și mă implic”, prin prezentarea unui colaj de fotografii ale evenimentelor din Primul și al Doilea Război Mondial, precum și membrii Ansamblului Artistic ”Hora„ al Căminului Cultural Vlăsinești care impreună cu Grupul Vocal al Scolii Vlăsinești au sustinut un recital de cântece patriotice și poezii.